Vinn billetter til Skorpionens spill – i skyggen av Roblox!

 

Da er det på tide å slippe ut nok en nyhet ut av vår spennende hatt! Vi tryller frem fire billetter fra Steinkjer Kulturhus til to forskjellige forestillinger med Riksteatret. Her er snakk om to meget spennende forestillinger. Om du ennå ikke har tatt turen innom Steinkjer Kulturhus, så anbefales det på det sterkeste. Steinkjers nye storstue er litt av et praktverk og som virkelig løfter kulturlivet på Steinkjer og omegn til nye høyder. 

 

Okei, hvilket billetter kan man så vinne om man tar turen innom Elman GamingromHuze Ungdomssenter under Steinkjermartnan? Jo da, nå skal du se…

 

 

…du kan altså vinne to billetter til forestillingen: Skorpionens spill – i skyggen av Roblox! For å jukse litt har jeg kopiert denne beskrivelsen fra nettsiden til forestillingen; 

En historie om spill, makt og frihet – i en verden der du må kode din egen vei.

 

Bli med på en helt ny opplevelse der vennedrama møter Roblox. En spennende kveld for deg som liker å game, og for alle som har lyst på en actionfylt familieforestilling om vennskap, svik og spillets skyggesider.

 

Gaia er skolens beste på å lage spill i Roblox. Selvsikre og overbevisende Axel inviterer henne med i et Roblox-prosjekt som skal gjøre dem rike. Etter press fra bestevennen tar hun sjansen. Men det som starter som en kreativ drøm, utvikler seg raskt til et giftig samarbeid der hun mister både kontroll og selvtillit. Hvordan kan hun ta tilbake kontrollen før det er for sent?

 

Skaperne av den prisvinnende gaming-forestillingen “Det mørke fortet – et Minecraft-eventyr” er tilbake med et nytt prosjekt. Lokale barn og unge medvirker som Roblox-spillere og påvirker handlingen gjennom å spille Roblox live på scenen. Roblox-spillet utvikles av Nora Helen Engelsvold i Shyfoox Studios – mest kjent for verdenssuksessen Dragons’ Life i Roblox.

 

Forestillingen er laget for litt større barn. Passer ikke for barn under 6 år.

 

Virker ikke dette spennende så vet ikke jeg! Uansett, dukker du opp hos oss i Elman Gamingrom under Steinkjermartnan, ja så kan du vinne to billetter til denne forestillingen. 

 

 

Neste to billetter som kan vinnes er til forestillingen: Hundrevis av barn i vill kampIgjen har jeg tatt meg friheten til å kopiere ut teksten til forestillingen;

 

Ta med barna på et teaterstykke der fantasien får fritt spillerom!

 

“Hundrevis av barn i vill kamp” er en fargesprakende berg-og-dal-bane gjennom barns lek og drømmer. En engasjerende og morsom teateropplevelse, der barnas fantasi får styre – og livets store spørsmål blir en del av leken.

 

 

Vi møter en gutt som nettopp har mistet bestefaren sin. Sorgen tar ham med på en fantasireise til dypet av havet, der drøm og virkelighet, sorg og minner smelter sammen og hundrevis av barn kjemper i en vill kamp. Og mens alt dette utspiller seg, står en dinosaur utenfor vinduet hans. Eller er det bare tankene som løper løpsk?

 

“Hundrevis av barn i vill kamp” er teater sett gjennom barnets øyne. Stykket setter ord på mange av de store spørsmålene barn stiller voksne. Kanskje blir det lettere for dem å dele tankene sine etter å ha sett forestillingen?

 

Passer for barn fra 5 år.

 

Spennende!

 

 

Hva må du gjøre for å slå kloa i to billetter til hver av forestillingene? Jo, du må ta turen til Huze Ungdomssenter under Steinkjermartnan! Her vil det bli arrangert spillkonkurranser, giveaways og foredrag hvor det vil være mulig å vinne flotte premier, deriblant fra Steinkjer Kulturhus. Vi er veldig takknemlige for sponsingen av billettene og håper nå dette være med på fange deg inn hos oss. Vi skal skape gaming glede for deg om du er ung eller gammel! Kom og spille spill på PCer og konsoller!

 

Gamingsatsingen er et samarbeid mellom Spill er sunt, Elkjøp Steinkjer, Elman, Huze Ungdomssenter og så må vi ikke glemme Steinkjermartnan

 

Velkommen til noen underholdende dager med gaming i fokus for ung som gammel! 

 

 

Arrangerer en rekke spillevents for både små og store. I tillegg har jeg et mål om at skolene skal bli flinkere til å bruke spill i undervisningen. Det finnes mange gode og lærerike spill som ikke utnyttes godt nok i disse instansene. I 2010 ble jeg også nominert til årets ildsjel på Gullstikka samt nominert til Ung Kulturpris i Nord-Trøndelag og jeg fikk Inspirasjonsprisen fra Snåsa Kommune og Sparebank 1. Siden 2010 har jeg dratt land og strand i rundt med foredraget Spill er sunt. Når jeg har anledningen, så prøver jeg også få spilt litt noe som for meg er både terapi og kvalitetstid. Hva med deg?
Posts created 3484

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top